Brzozów ma najlepszy szpital w województwie

Najlepszym szpitalem w województwie podkarpackim może pochwalić się Brzozów. Okazuje się, że Szpital w Brzozowie Ośrodek Onkologiczny uzyskał tytuł najlepszego szpitala województwa podkarpackiego. Placówka została sklasyfikowana bardzo wysoko w Ogólnopolskim Rankingu Szpitali. Analiza była wykonywana w ramach projektu „Portrety Szpitali – Mapy Możliwości” prowadzonego przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Wśród podstawowych elementów oceny szpitala znalazła się jakość świadczonych usług publicznych, a także porównanie funkcjonowanie szpitala w stosunku do innych placówek. Taki monitoring trwał już od 2013 roku, a dopiero teraz wyciągnięto z niego odpowiednie wnioski. Z osiągniętego wyniku bardzo zadowolony jest dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie Antoni Kolbuch.

Ciężka praca oraz systematyczne podnoszenie kwalifikacji specjalistów, a także nieustanne modernizacje szpitala znalazły odzwierciedlenie w tym rankingu. Samo znalezienie się w tym zestawieniu wymagało bardzo wiele pracy od pracowników szpitala w Brzozowie. Najwyższa ocena w województwie może być jednocześnie wyróżnieniem i bodźcem do dalszej pracy dla pracowników oraz lekarzy.

W dużej mierze szansę na uzyskanie takiego rezultatu dała wzorowa współpraca ze Starostą Powiatu Zygmuntem Błażem, a także Wicestarostą Januszem Dragułą. Wicestarosta powiatu pełni jednocześnie rolę Przewodniczącego Rady Społecznej Szpitala, co niewątpliwie ma spory wpływ na wygląd współpracy pomiędzy tą jednostką samorządową a Szpitalem Specjalistycznym w Brzozowie. Dyplom za swoje osiągnięcia Szpital Specjalistyczny w Brzozowie otrzymał podczas konferencji Hospital Management Wyzwania 2014, która odbyła się 12 i 13 czerwca w Warszawie. Warto zwrócić uwagę, że szpital jest także bardzo dobrze oceniany przez mieszkańców miasta, jak i przyległych miejscowości, z których pacjenci bardzo często wybierają Brzozów jako miejsce leczenia, choć w zakresie ich możliwości pozostaje także kilka innych szpitali w najbliższej okolicy.

brzozow