Sukcesy brzozowskiej policji

Kilka znaczących sukcesów zanotowali na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy policjanci z Brzozowa. Warte odnotowania są między innymi zakończone sukcesem poszukiwania ośmioletniego chłopca. Policjanci po upływie dwóch godzin od otrzymania zgłoszenia znaleźli chłopca, który trafił do szpitala w celu obserwacji. Policjanci otrzymali informację o zaginięciu chłopca około godziny 16. Wcześniej chłopiec bawił się z 4-letnim bratem w pobliżu ich domu. Po pewnym czasie starszy z chłopców zniknął, natomiast jego stan zdrowia mógł rodzić zagrożenie dla jego życia lub zdrowia. Do akcji wkroczyło kilkunastu policjantów wykorzystujących psa służbowego oraz kilkunastu strażaków, którzy szybko odnaleźli zagubionego chłopca. 8-latek został znaleziony dwa kilometry od domu, gdzie przebywał w lesie.

Z kolei brzozowscy strażacy mocno angażują się w akcję Starosty Brzozowskiego i Dyrektora Szpitala w Brzozowie. W tym roku także wzięli oni udział w obchodach roku walki z białaczką oraz innymi chorobami krwi. Z badań skorzysta blisko 800 strażaków, którzy pracują na terenie powiatu brzozowskiego.

Policjanci z Brzozowa mogą pochwalić się ostatnio dużą skutecznością w zakresie zwalczania handlu narkotykami. Brzozowscy funkcjonariusze zatrzymali ostatnio do kontroli volkswagena golfa, którym podróżowali 20-latek i 22-letni pasażer. Obaj trafili do aresztu, bowiem w samochodzie znaleziono nie tylko marihuanę, amfetaminę, ale także młynek do marihuany oraz specjalistyczną wagę elektroniczną. Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni zamierzali wprowadzić środki do nielegalnego obrotu. Kilkanaście worków marihuany i amfetaminy to przedmioty, jakie brzozowscy policjanci znaleźli w tym samochodzie. Pasażer samochodu, który posiadał jeden worek amfetaminy i marihuany, przyznał się do winy. Za posiadanie tych środków odurzających, zgodnie z ustawą przeciwdziałania narkomanii grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja z Brzozowa wyjaśnia także sprawę samolotu dwupłatowego, który niefortunnie zawisł na drzewie. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednej z miejscowości na terenie powiatu brzozowskiego. Okazuje się, że mężczyźnie udało się samodzielnie opuścić samolot, a informacja o nieudanej próbie lądowania trafiła także do brzozowskich funkcjonariuszy. Policja z Brzozowa obecnie wyjaśnia okoliczności zdarzenia, choć wszystko wskazuje, że winnym całej sytuacji jest 54-latek sterujący dwupłatowym samolotem.

Nieco wcześniej policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 44-letniego kłusownika. Myśliwemu nie przeszkodził fakt, iż jakiś czas temu został zawieszony w prawach koła łowieckiego. Okazuje się, że za takie przewinienie grozi dość surowa kara, bowiem 44-latek może usłyszeć wyrok pozbawienia wolności do roku. Ukaranie nielegalnego myśliwego to skutek patroli, które zorganizowali na terenie kompleksów leśnych. W domu kłusownika policjanci znaleźli dwie sztuki broni myśliwskiej, amunicję, a także mięso z dzika, które było zarówno świeże, jak i zamrożone. Wobec mężczyzn wkrótce będzie toczyć się odpowiednie postępowanie.

Brzozowscy policjanci stosunkowo często pojawiają się na wezwanie do zdarzeń, które związane są z wypadkami rolniczymi. W związku z tym ostrzegają oni o niebezpieczeństwach, które czyhają na rolników wykonujących swoje codzienne prace. Zwracają uwagę na środki bezpieczeństwa, jakie powinniśmy zastosować. Całkiem niedawno zespół dochodzeniowy policji w Brzozowie pracował w pobliskiej miejscowości Haczów, gdzie przewrócił się ciągnik, w którym przebywał rolnik. Wyciągnięcie go wymagało zabezpieczenia pojazdu linami, a następnie poszkodowanemu pomocy udzielił zespół Pogotowia Ratunkowego, który przybył na miejsce zdarzenia.

Miesiąc wcześniej pod Brzozowem kierujący oplem podczas skrętu przekroczył wyznaczony pas ruchu i zderzył się czołowo z policyjnym radiowozem. Okazało się, że kierowca to 18-latek, który nie dostosował prędkości do warunków drogowych, czego skutkiem było zderzenie czołowe. W zdarzeniu ucierpieli dwaj policjanci, którzy zostali przewiezieni do szpitala.

brzozow